Významné akce

Oslavy 130 let založení SDH Skořenice

Předání obecních symbolů, únor 2016

Předání obecních symbolů, únor 201624.2.2016 jsme s panem místostarostou (Martinem Závodním) slavnostně převzali naše obecní symboly - obecní znak a obecní vlajku. Jejich vytvoření a schválení byl běh na dlouhou trať, který začal již v roce 2013.

Předání proběhlo v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, kde se za tímto účelem sešlo přibližně 40 obcí z celé České republiky.  Dekret o schválení obecních symbolů mi do rukou předal předseda Poslanecké sněmovny, pan Jan Hamáček. Atmosféra byla velice příjemná. Po ceremoniálu se zástupci všech obcí společně vyfotografovali a následovala prohlídka sněmovny a kanceláře jejího předsedy.

Obecní symboly nám 11.6.2016 posvětil pan farář Bogdan Ganczarski z choceňské farnosti, při příležitosti oslav 130 let založení Sboru dobrovolůných hasičů ve Skořenicích.

Několik fotografií z předávaní najdete ZDE.

Eva Frnková

 


 

Otevření dětského hřiště, září 2013

4. září 2013 jsme uspořádali dětský den a u té příležitosti slavnostně otevřeli nové dětské hřiště na farské zahradě.Otevření dětského hřiště, září 2013

 

Jelikož staré herní prvky již technicky nevyhovovaly provozu a byly pro děti nebezpečné, zadala naše obec výrobu a instalaci nových akátových herních prvků firmě BO CO s.r.o., Ústí nad Orlicí. Nově tak máme na farské zahradě pískoviště, dvojhrazdu, pyramidu a dvojhoupačku.

 

Děkujeme …

-   Ing. Jindřichovi Nádvorníkovi za sponzorský dar ve výši 100.000,- Kč na nákup těchto prvků (tím bylo pokryto 60% z celkových nákladů)

-   panu Martinovi Papáčkovi a Autodopravě Ladislava Závodního, kteří zdarma poskytli mechanizaci a svůj čas na dopravu materiálu dopadových ploch

-   členům SDH Skořenice (Martin Papáček, Martin Závodní, Luboš Záleský, Václav Kašpar) a ostatním dobrovolníkům (Jan Frnka), kteří se zapojili do přípravy plochy pro umístění prvků a všem, kteří zajistili občerstvení při slavnostním otevření

 

Zde najdete fotogalerii z realizace a slavnostního otevření.

 


 

Posvěcení pomníku, říjen 2012

Posvěcení pomníku, říjen 2012

13.10.2012 v 10 hodin,  jsme slavnostně odhalili novou pamětní desku na pomníku „padlých“ na návsi. Po několika letech se podařilo vyrobit novou desku dle historických fotografií, které jsme dohledali v obecní kronice a dalších, které nám poskytli naši spoluobčané. Byla posvěcena farářem, panem Jiřím Peškem z Chocně. Všem Vám moc děkujeme za účast a podporu při realizaci tak důležité události!

EF

Odkaz na fotogalerii ZDE!

 

 

 

 

 


 

 

 

PYROCAR - 25.8.2011

PYROCAR - 25.8.2011PYROCAR 2011

Fotogalerie akce ZDE k prohlédnutí.

Progační jízda SH ČMS ke 12O. výročí založení Zemské jednoty království Českého.

Naší obcí projede ve čtvrtek 25.8.2011 historická hasičská technika, která se zde zastaví mezi 9,45 - 10,15 hod.

Občerstvení bude zajištěno přímo na místě.

 

Akci pořádá Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve dnech 24. – 27. srpna 2011 a povede více než dvě stovky kilometrů z UHŠ v Bílých Poličanech do Přibyslavi na setkání požárních automobilů PyroCar 2011.

Propagační jízdu vykoná hasičský veterán Praga AN z roku 1928 ze Sboru dobrovolných hasičů v Nové Pace. Slavnostní start proběhne 24. srpna 2011 v Ústřední hasičské škole v Bílých Poličanech, cílem jízdy se stane sportovní letiště v Hřištích u Přibyslavi kde příjezdem účastníků propagační jízdy bude slavnostně zahájeno 3. největší settkání požárních automobilů v ČR - PyroCar´2011.

Trasa jízdy povede přes obce: Bílé Poličany, Trutnov, Velké Svatoňovice, Rtyně v Podkrkonoší, Červený Kostelec, Náchod, Nové Město nad Metují, Rychnov nad Kněžnou, Vysoké Mýto, Desná, Široký Důl, Polička, Žďár nad Sázavou, Přibyslav. Tato místa budou zároveň místy zastávek.

 

Hrmonogram trasy:

24. 8. 2011 Bílé Poličany - Rychnov nad Kněžnou (110 km)

25. 8. 2011 Rychnov nad Kněžnou - Polička (80 km)

26. 8. 2011 Polička – Přibyslav (50 km)

Celkem 3. dny: 240 km

 

Při cestě budou odhaleny pamětní desky významným osobnostem českého hasičského hnutí Adolfu Seidlovi v Náchodě a Františku Procházkovi v Poličce. Symbolem jízdy bude praporec věnovaný od firmy ALERION, na který budou v jednotlivých zastávkách zavěšovány pamětní stuhy měst a obcí.Vedoucí automobil přiveze do Přibyslavi také brožuru 120. výročí založení Zemské ústřední hasičské jednoty Království českého, která bude slavnostně pokřtěna za kmotrovství starosty SH ČMS a hlavních hostů Pyrocaru.

EF

nova-paka.jpg